Bezpečnostní dveře

Podle Policie ČR došlo v roce 2015 ke vloupání do téměř 7 000 bytů a rodinných domů. Zloději vnikají do objektů zejména dveřmi (cca 48 %), hlavními dveřmi (cca 33 %), dveřmi z chodby (cca 9 %), zadními dveřmi (cca 6 %) a okny (cca 37 %). Nezabezpečené dveře panelového domu představují nebezpečí pro několik desítek nájemníku najednou.

Ze statistik (zdroj: Policie ČR – Zabezpečení dveří proti krádeži) sestavených podle způsobů vniknutí do objektů vyplývá, že celkovou bezpečnost dveří ovlivňují všechna kritická místa dveřního prostoru, a to zejména: zárubeň (neboli rám dveří), dveřní křídlo (dveře jako takové), závěsy a panty (uchycení dveří) a uzamykací mechanismus. Proto byste se při výběru dveří měli zaměřit na mechanické zabezpečení těchto kritických míst, k čemuž vám pomůžou tzv. bezpečnostní třídy dveří vyjadřující dle norem ČSN EN 1627 a ČSN EN 1630 odolnost proti mechanickému napadení (odolnost vůči zlodějům) a usnadňují orientaci ve výběru mechanických bezpečnostních prvků.
Obecně platí, že čím vyšší třída, tím jsou dveře bezpečnější. Pro vchodové dveře jsou typické bezpečnostní třídy 2 až 4.

Pyramida bezpečnostních tříd dveří

Kvalitní dveře by měly kromě bezpečnosti splňovat také další nároky, kterými jsou protihluková izolacetepelná prostupnost. U protihlukové izolace platí, že čím vyšší je číslo vyjádřené v decibelech, tím méně hluku dveře propustí. U tepelné prostupnosti je to naopak. Čím nižší je koeficient tepelné prostupnosti, tím méně tepla skrz dveře unikne.

V naší nabídce naleznete:

Bezpečnostní dveře do bytu

Chraňte vaše soukromí s našimi bezpečnostními dveřmi určenými pro byty v panelových i cihlových domech. Dveře HT Magnum a HT Premium zaručují vysokou úroveň bezpečnosti (bezpečnostní třída 3), zabraňují úniku tepla a mají výborné protihlukové vlastnosti.

Bezpečnostní dveře HT Magnum

Bezpečnostní dveře HT Magnum
Bezpečnostní dveře HT Premium
 
Bezpečnostní dveře HT Premium

 
 
 
 
 
 
 

Bezpečnostní dveře do rodinných domů

Ať už stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům a potřebujete vyměnit staré vchodové dveře za nové, nabízíme vám bezpečnostní dveře zajišťující nejen vysokou bezpečnost, líbivý design, ale díky kvalitnímu těsnění vám už nebude utíkat žádné teplo.
Dveře HT Premium EXT, HT Perfect a HT Royal nabízíme v široké nabídce provedení. U všech typů dveří je samozřejmostí plná nebo prosklená varianta.

Bezpečnostní dveře Premium HT EXT

Bezpečnostní dveře HT Premium EXT
Bezpečnostní dveře HT Perfect
 
Bezpečnostní dveře HT Perfect

 

Bezpečnostní dveře HT Royal
 
Bezpečnostní dveře HT Royal

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doplňky k bezpečnostním dveřím